Raste me Covid-19/ Mes tyre edhe futbollisti shqiptar, klubi gjerman ndalon stërvitjet dhe izolon lojtarët

Raste me Covid-19/ Mes tyre edhe futbollisti shqiptar, klubi gjerman ndalon stërvitjet dhe izolon lojtarët

Rastet me koronavirus në Bundesligë gjatë ditës së djeshme janë shtuar ndjeshëm.

Kjo ka ardhur në një kohë kur futbolli në Gjermani po përgatitet të rinisë.  Gjatë ditës së djeshme kanë rezultuar 10 lojtarë pozitiv me koronavirus. Në mesin e lojtarëve, është edhe Skerdilajd Curri, ish-lojtari i Shqipërisë, i cili ka rezultuar pozitiv në testin e dytë.

Në këtë mënyrë klubi Erzgebirge Aue ka vendosur që të izoloj të gjithë stafin dhe ti monitorojë të gjithë me rrallë, ndërsa stërvitjet i ka ndaluar.

Image

Mund të na arrini përmes telefonit, postës elektronike dhe uebfaqes. Gjithashtu mund të na dërgoni mesazh përmes Faqes tonë të Kontaktit.

Mund të na arrini përmes telefonit, postës elektronike dhe uebfaqes. Gjithashtu mund të na dërgoni mesazh përmes Faqes tonë të Kontaktit.