Lisbona organizon finalen e Ligës së Kampionëve

Lisbona organizon finalen e Ligës së Kampionëve

Portugalia duket se do të jetë vendi ku do të zhvillohet finalja e Ligës së Kampionëve.

Kryeqyteti i Portugalisë, Lisbona, pritet të jetë qyteti që do të fitojë të drejtën për organizimin e finales së kompeticionit më të rëndësishëm të futbollit evropian për klube.

E përditshmja gjermane, ‘Bild’, bën të ditur se Lisbona është zgjedhur si vendi i duhur për organizimin, transmeton lajmi.net.

Qyteti ka dy stadiume në dispozicion; ‘Estadio Da Luz’ dhe ‘Jose Alvalade’.

Stambolli planifikohej që të organizonte finalen e madhe të Ligës së Kampionëve, por pandemia Covid-19 ndryshoi të gjitha planet.

Mbetet të shihet nëse UEFA do ta zyrtarizojë Lisbonën si vendin për finalen.

Image

Mund të na arrini përmes telefonit, postës elektronike dhe uebfaqes. Gjithashtu mund të na dërgoni mesazh përmes Faqes tonë të Kontaktit.

Mund të na arrini përmes telefonit, postës elektronike dhe uebfaqes. Gjithashtu mund të na dërgoni mesazh përmes Faqes tonë të Kontaktit.