Rama e nis ditën me pamje nga Kalaja e Gjirokastrës: Po punohet për restaurimin e këtij objekti me peshë të veçantë…

Rama e nis ditën me pamje nga Kalaja e Gjirokastrës: Po punohet për restaurimin e këtij objekti me peshë të veçantë…

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me pamje nga Kalaja e Gjirokastrës.

Kreu i qeverisë poston video nga punimet për restaurimin dhe konservimin arkitekturor të këtij objekti, teksa u uron qytetarëve një fundjavë të mbarë.

“MIRËMËNGJES 
 dhe me këto pamje nga Kalaja magjepsëse e Gjirokastrës, ku punohet për restaurimin dhe konservimin arkitekturor të këtij objekti me peshë të veçantë në thesarin e trashëgimisë sonë historike e kulturore, ju uroj një javë të mbarë
” shkruan Rama.

Image

Mund të na arrini përmes telefonit, postës elektronike dhe uebfaqes. Gjithashtu mund të na dërgoni mesazh përmes Faqes tonë të Kontaktit.

Mund të na arrini përmes telefonit, postës elektronike dhe uebfaqes. Gjithashtu mund të na dërgoni mesazh përmes Faqes tonë të Kontaktit.