“Humbësi kronik i selisë blu dhe personazhi pa seli i listës së zezë”, Edi Rama reagon për herë të parë për dy personazhet Basha – Berisha (E plotë)

“Humbësi kronik i selisë blu dhe personazhi pa seli i listës së zezë”, Edi Rama reagon për herë të parë për dy personazhet Basha – Berisha (E plotë)

Lulzim Basha dhe Sali Berisha në çdo deklaratë të tyre kanë akuzuar njëri-tjetrin se janë shërbëtorë të kryeministrit Edi Rama, ndërkohë që të njëjtën gjë bënë edhe pak minuta më parë në konferencat për mediat pas protestës së dhunshme në selinë e PD.

Ndaj këtyre deklaratave ka reaguar edhe vetë kryeministri Rama, i cili në një postim në rrjetet sociale ironizon ata të dy dhe u bën thirrje demokratëve që të bashkohen si qytetarë dhe shqiptarë që t’i japin ç’të munden Shqipërisë.

Rama e quan Bashën një “humbës kronik”, ndërsa Berishën e cilëson si “personazhin pa seli të listës së zezë”.

"Epo pikë e zezë, ai punon për Ramën thotë njëri ai bën punën e Ramës thotë tjetri...

Besomëni, kur i shoh këto dy kufoma politike që luajnë kështjellash në mes të Tiranës dhe fajësojnë njëra-tjetrën se kush është shërbëtori im, më vjen t'u lëshoj demokratëve një kushtrim të megjithëzemërt:
Ejani t'i japim ç'mundemi Shqipërisë, të bashkuar si shqiptarë, si qytetarë, si njerëz!
Lërini në fatet e parashkruara humbësin kronik të selisë blu dhe personazhin pa seli të listës së zezë, të cilët kur i sheh se çfarë marrëzish bëjnë e thonë të kujtojnë, që të dy, fjalët e Xhokerit, "Skam asgjë për të humbur. Asgjë s'më dhemb dot më. Tashmë jeta ime është thjesht një komedi"...
Varuni more teneqet që të dyve këtyre", shkruan Rama 
 
 
Image

Mund të na arrini përmes telefonit, postës elektronike dhe uebfaqes. Gjithashtu mund të na dërgoni mesazh përmes Faqes tonë të Kontaktit.

Mund të na arrini përmes telefonit, postës elektronike dhe uebfaqes. Gjithashtu mund të na dërgoni mesazh përmes Faqes tonë të Kontaktit.