Dhuna në selinë e PD, Erion Braçe: S’bëhet fjalë për godinën, por imazhin e Shqipërisë, ligji të veprojë i barabartë për të gjithë

Dhuna në selinë e PD, Erion Braçe: S’bëhet fjalë për godinën, por imazhin e Shqipërisë, ligji të veprojë i barabartë për të gjithë

Deputeti Erion Braçe ka reaguar për protestën e mbajtur nga Sali Berisha dhe mbështetësit e tij nq selinë e PD.

Braçe me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se nuk bëhet fjalë për godinën, por për Shqipërinë dhe imazhin e saj si anëtare e NATO-s, apo Këshillit të Sigurimit.

Ndër të tjera ai shkruan “tani eshte domosdoshmeri LIGJI, zbatimi i tij, i drejte, i barabarte e i njejte per te gjithe, per cdo pale qe mori e merr persiper ta shkele, dhunoje, zhbeje”.

Postimi i plotë i Braçes:

NUK BEHET ME FJALE PER

GODINEN E KETIJ APO ATIJ!

BEHET FJALE PER #SHQIPERINE,

IMAZHIN E ROLIN E SAJ SI ANETARE E NATO-s, ANETARE E KESHILLIT TE SIGURIMIT, GATI NE NEGOCIATA ME BE PER ANETARESIM!

Ndaj tani ka rendesi vetem nje gje:

SHQIPERIA!

Per te, tani eshte domosdoshmeri LIGJI, zbatimi i tij, i drejte, i barabarte e i njejte per te gjithe, per cdo pale qe mori e merr persiper ta shkele, dhunoje, zhbeje!

MINIMI I LIGJIT ESHTE KRIM,

KUDO!

Image

Mund të na arrini përmes telefonit, postës elektronike dhe uebfaqes. Gjithashtu mund të na dërgoni mesazh përmes Faqes tonë të Kontaktit.

Mund të na arrini përmes telefonit, postës elektronike dhe uebfaqes. Gjithashtu mund të na dërgoni mesazh përmes Faqes tonë të Kontaktit.