Sulmet me raketa, “Tik Tok” transmeton videot e konfliktit mes Izralit dhe Palestinës

Sulmet me raketa, “Tik Tok” transmeton videot e konfliktit mes Izralit dhe Palestinës

Luftimet midis Izraelit dhe militantëve palestinezë përshkallëzohen në terren, “Tik Tok” është bërë një forum për transmetimin e tensioneve mes dy vendeve.

Dikur i njohur kryesisht për tendencat vallëzuese që u bënë virale në rrjet, aplikacioni për video është bërë gjithashtu një platformë kryesore për ndarjen e lajmeve.

Faqja në pronësi kineze ka një audiencë të gjerë, kryesisht me rreth 700 milion përdorues aktivë mujorë në të gjithë botën.

Pamjet e zjarrit me raketa mbi Izrael, shkatërrimi në Gaza dhe protestat palestineze janë bërë virale në këtë sit, i cili ka sjellë konfliktin e ashpër në ekranet e telefonave të njerëzve në të gjithë botën.

Por ka edhe shqetësime se ajo dhe faqet e tjera të mediave sociale po përhapin gënjeshtra ose ekstremizëm.

Zyrtarët palestinezë në Gaza thonë se të paktën shtatë anëtarë të dy familjeve u vranë në një sulm ajror që goditi një ndërtesë në një kamp refugjatësh përgjatë bregdetit të Gazës.

Një foshnjë pesë muajshe thuhet se është e mbijetuara e vetme, e gjetur e bllokuar në rrënoja pranë nënës së tij të vdekur.

Image

Mund të na arrini përmes telefonit, postës elektronike dhe uebfaqes. Gjithashtu mund të na dërgoni mesazh përmes Faqes tonë të Kontaktit.

Mund të na arrini përmes telefonit, postës elektronike dhe uebfaqes. Gjithashtu mund të na dërgoni mesazh përmes Faqes tonë të Kontaktit.