“Shkundet” Italia, lëkundje tërmeti në shtetin fqinj, ja sa ishte magnituda

“Shkundet” Italia, lëkundje tërmeti në shtetin fqinj, ja sa ishte magnituda

Një  termet i fortë me magnitudën 4.9 ballë ka goditur Italinë. Bëhet me dije se tërmeti ka rënë pranë Bergamos, Provincia di Bergamo.

Thellësia e goditjes ishte 29 kilometër dhe sipas mediave italiane goditja është ndjerë shumë dhe qytetarët kanë dalë të tmerruar në rrugë.

Nuk dihet ende nëse ka dëme apo të lënduar nga ky tërmet i fuqishëm që goditi vendin fqinj pak minuta më parë.

Image

Mund të na arrini përmes telefonit, postës elektronike dhe uebfaqes. Gjithashtu mund të na dërgoni mesazh përmes Faqes tonë të Kontaktit.

Mund të na arrini përmes telefonit, postës elektronike dhe uebfaqes. Gjithashtu mund të na dërgoni mesazh përmes Faqes tonë të Kontaktit.