E RËNDË/ Fundoset trageti, gjashtë të vdekur dhe disa të zhdukur

E RËNDË/ Fundoset trageti, gjashtë të vdekur dhe disa të zhdukur

Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën si pasojë e fundosjes së një trageti.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në ujërat e ngushticës së Balit dhe deri më tani 44 persona kanë mundur të evakuohen nga forcat e shpëtimit.

Kreu i Agjencisë Kombëtare të Kërkim-Shpëtimit të Balit, Gede Darmada, bëri me dije se viktimat janë katër gra dhe dy burra.

Ai gjithashtu tha se në këtë traget “KMP Yunice” u dhëtonin rreth 53 persona, ku 41 prej tyre ishin pasagjerë dhe ekuipazhi me rreth 12 persona.

Sipas mediave të huaja mësohet se ekipet e shpëtimit po punojnë pa u ndalur për të gjetur viktimat e mbetura në zonën përeth vendit të fundosjes.

Siç raportohet, anija u fundos rreth orës 19:20 sipas kohës lokale derisa ishte gati të ankorojë në limanin ‘Gilimanuk’ në Bali.

Anija u nis nga Ketapang, Java Lindore, për në ‘Gilimanuk’, Bali, si dhe thuhet se u tërhoq nga rrymat dhe më pas u fundos.

Image

Mund të na arrini përmes telefonit, postës elektronike dhe uebfaqes. Gjithashtu mund të na dërgoni mesazh përmes Faqes tonë të Kontaktit.

Mund të na arrini përmes telefonit, postës elektronike dhe uebfaqes. Gjithashtu mund të na dërgoni mesazh përmes Faqes tonë të Kontaktit.