Aksident i rëndë/ Përmbyset autobusi me shqiptarë në Serbi, 9 të plagosur

Aksident i rëndë/ Përmbyset autobusi me shqiptarë në Serbi, 9 të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Serbi ku një autobus me shqiptarë është aksidentuar dhe si pasojë 9 persona kanë mbetur të plagosur.

Sipas mediave vendase mësohet se aksidenti në autobusin po udhëtonin shtetas kosovarë ka ndodhur rreth orës 22:00 në Kupci të Madh afër Krushevcit në Serbi.

“Kompania e udhëtimit ka nisur një autobus tjetër që t’i marrë udhëtarët që të vazhdojnë udhëtimin për në Graz. Zyrtari ynë ndërlidhës është rrugës për në spitalin e Krushevcit për t’i vizituar të lënduarit”, tha Qeveria e Kosovës.

Ekzekutivi tha se institucionet e Kosovës po bëjnë gjithçka për të ndihmuar të prekurit në këtë aksident, ndërkohë që fatmirësisht të lënduarit janë jashtë rrezikut për jetën.

Image

Mund të na arrini përmes telefonit, postës elektronike dhe uebfaqes. Gjithashtu mund të na dërgoni mesazh përmes Faqes tonë të Kontaktit.

Mund të na arrini përmes telefonit, postës elektronike dhe uebfaqes. Gjithashtu mund të na dërgoni mesazh përmes Faqes tonë të Kontaktit.