Surpriza e Ramës për presidentin turk, inagurohet në Laç “Sheshi Erdogan”

Surpriza e Ramës për presidentin turk, inagurohet në Laç “Sheshi Erdogan”

Qyteti i Laçit tashmë ka një shesh që mban emrin e presidentit të Turqisë, Rexhep Taip Erdogan.

Sheshi është inaguruar nga kryeministri Edi Rama dhe presidenti turk, pas ceremonisë së shpërndarjes së çelsave për banesat e reja te familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit.

Sheshi ndodhet mes pallateve të reja të ndërtuara me financimin e qeverisë turke.

Image

Mund të na arrini përmes telefonit, postës elektronike dhe uebfaqes. Gjithashtu mund të na dërgoni mesazh përmes Faqes tonë të Kontaktit.